Müze

 

Müzede Moto Guzzi tarihçesi ve kültürü hakkında bilgi verilmektedir ve aynı zamanda 150'den fazla motorsiklet, spor bisikleti, prototip ve deneysel motorlarından sergi parçalarından oluşan zengin bir koleksiyonu bir araya getirmektedir.
Moto Guzzi Müzesi, Como gölünde Mandello del lario'da, 1921 yılında kurulan Moto Guzzi Kartalı'nın orijinal olarak doğduğu yerdedir.
Sergi alanında 80'den fazla araçtan oluşan koleksiyon ile Mandello Kartalı'nın üretim tarihçesinin hikayesi sergilenir ve ülkenin sosyal ve ekonomik gelişimi hakkında bilgi verilir. Norge 1928 Carlo Guzzi ve kardeşi Joseph tarafından tasarlanan motorsiklet tarihinin ilk özel touring makinesidir. Guzzi Sport ve GT serileri ise 1930larda üretilmiş, Airone ise İtalya'da 1939 ile 1957 yılları arasında orta ağırlık motorsikletlerde en popüler model olmuş veya Falcone modeli ellilerde bir çok sürücünün hayalini süslemiştir.
Moto Guzzi tarihte savaş sonrasında İtalyanların mobilitesi için araçlar üretmesi ile bilinir, örneğin düşük ağırlıktaki 65 Guzzino ve aynı zamanda V7 Sport ile altmışların sonunda spor konseptini "yeniden icat etmesi" ile tanınır.
Üretim motorların yanısıra, sergide motor yarışları için de özel bir bölüm bulunmaktadır. Bu efsanevi yarış makineleri arasında Guido Mentasti'nin ilk Avrupa kupasını Monza'da kazandığı 1924 yılının Guzzi 4V'si, 1946 yılının Omobono Tenni ikiz 500'ü, 1955 "Dünya Şampiyonu" Guzzi 350 ve daha yakın gelecekte 19 hız rekoru kıran V7 serisinden Haziran ve Ekim 1969'da Monza pistinde kullanılan motorlar yer almaktadır.
Müze turunu "TUTKUNUN SESİ" bölümü ile tamamlayabilirsiniz. Bu bölümde muhteşem Moto Guzzi tarihçesinden filmler gösterilir.

 

Pazartesi-Cuma 15:00 - 16:00
Temmuz ayında: 14:30 - 16:30 arasında gezilebilir.

Müze bu tarihlerde kapalı olacaktır:
- 28 Mart
- 25 Nisan
- 2 Haziran
- 31 Ekim - 1 Kasım
- 8 ve 9 Aralık

Ücretsiz giriş - rehber turu

Maalesef müze şu anda engelli kişiler için uygun değildir, bunun yarattığı rahatsızlık nedeniyle özür dileriz.